Ką kiekvienas turi daryti dėl cukraus kiekio kraujyje valdymo?

Cukraus kiekis kraujyje – turbūt ir jūs galvojate, kad tai aktualu tik tiems, kurie turi diabetą. Oi ne ne ne! 

Tai svarbu kiekvienam iš mūsų. Kviečiu sužinoti 3 veiksmus, ką galite daryti, kad tai valdytumėte savo sveikatos naudai. 

Galite žiūrėti video arba skaityti žemiau.

Kuo dažniau ir kuo aukštesnius gliukozės šuolius cukruje turime – tuo blogiau mūsų sveikatai.

 

Tai susiję ir su širdies sveikata, ir su inkstais, ir su akimis, ir su nervais, ir su kojomis, ir su oda, ir su nuotaika, ir su energijos lygiais.

 

Ką daryti, kad neturėtume dažnų ir aukštų gliukozės šuolių?
1. Mažinti angliavandenių ir cukrų kiekius, nes jie ir sukelia šuolius mūsų organizme. Įskaitant ir pridėtinį cukrų (svarbiausia), bet lygiai taip pat ir natūralius cukrus, nes ir jie kelia cukrų (ir pieno produktai, ir vaisiai ir grūdai).


2. Pavalgius pavaikščioti 15-30 minučių. Jeigu gyvenimo būdas neleidžia – bent jau skirti kelias minutes pajudėti. Tai lems tai, kad cukrus nesukils taip aukštai, o kadangi pajudėsite – cukrus bus panaudotas energijai ir šuolis nebus toks staigus.


3. Valgyti pirmiausia skaidulų turintį maistą, tuomet baltymus, ir tik tada riebalus bei angliavandenius. Skaidulos sukuria „apsauginį” sluoksnį. Jo pagalba suvalgant angliavandenius ar cukrus – gliukozės kiekis kraujyje neiššoka taip aukštai, o pasiskaido ir pasisklaido per ilgesnį laiko tarpą.

Dalintis:

panašūs įrašai

Prenumeruokite patarimus ir gaukite 15% nuolaidą pirmam užsakymui

Pirkinių krepšelis
Krepšelis0
Jūsų krepšelis tuščias spauskite tęsti apsipirkimą įsigyti produktus
Tęsti Apsipirkimą
0