Protarpinio Badavimo Naudos (moksliškai ištirtos)

sakutes-e1683205485261.png

Jau nuo 2020-ųjų protarpinis badavimas tapo populiariausia mityba pasaulyje. Tai ne tik padeda sulieknėti, bet ir turi begalę naudų sveikatai. Būtent dėl to net ir šiandien mokslininkai vis dar tyrinėja ir atranda naujas naudas, kurias suteikia badavimas.

Žemiau pateikiame protarpinio badavimo naudas ir jų mokslinius pagrindimus.

1. MAŽINA SVORĮ

Protarpinis badavima padeda organizmui pereiti į ketozę per 12-36 val. nevalgymo, o ketozės metu pradedami deginti energijai kūno riebalai (*).

Pavyzdžiui, pagal mokslinį tyrimą vyrai darantys 16 valandų nevalgymo tarpą sudegino 14% daugiau kūno riebalų, nei besimaitinantys įsprastai. 

O šis 8 savaičių tyrimas parodė, kad 34 dalyvaujantys žmonės darantys 16 val. nevalgymo tarpą sumažino 14% savo kūno riebalų daugiau, nei besimaitinantys įprastai.

2. MAŽINA KRAUJOSPŪDĮ

Nemažai tyrimų jau padarė išvadą, kad protarpinis badavimas padeda mažinti kraujospūdį. Kodėl? Pirmiausia, Nevalgant nervų sistema yra labiau atsipalaidavusi (*). Taip pat yra teigiamai paveikiama žarnyno mikrobioma, kuri daro poveikį virškinimui ir imuninei sistemai (*). Taip apt dėl to, kad yra pagerinamas cholesterolis, sumažinamas svoris, pagerinamas cukraus kiekis kraujyje, jautrumas insulinui ir mažinami uždegimai (*).

3. LĖTINA SENĖJIMĄ IR PADEDA ILGAAMŽIŠKUMUI

Protarpinis badavimas skatina ląstelių atsinaujinimą, pavyzdžiui iš jų panaikinant nereikalingas medžiagas (*). Taip pat skatina pokyčius genuose ir molekulėse, kurios yra susijusios su ilgaamžiškumu (*). Priedo, badavimas didina organizmo atsparumą oksidaciniui stresui, kuris yra viena iš senėjimo priežasčių (*).

4. GERINA CUKRAUS KRAUJYJE REGULIAVIMĄ IR MAŽINA RIZIKĄ 2-OJO TIPO DIABETUI

Šis tyrimas nurodo, kad besilaikantys protarpinio badavimo ir turintys antrojo tipo diabetą sumažino savo insulino poreikį. 

Pavyzdžiui, šiame tyrime dalyviai laikėsi protarpinio badavimo mitybos principo 8-12 savaičių ir sirgo prediabetu. Jų cukraus kiekis kraujyje sumažėjo 3–6%, o insulino kiekis sumažėjo 20–31 %.

Jeigu norite išbandyti protarpinį badavimą ir jo laikytis saugiai ir teisingai - skaitykite plačiau apie mūsų protarpinio badavimo programą.

Spauskite ant mygtuko žemiau:

5. STIPRINA IMUNITETĄ

Protarpinis badavimas skatina pokyčius ląstelėse, kurios yra susijusios su apsauga prieš ligas (*). Taip pat šis tyrimas nurodo, kad protarpinis badavimas padeda kovoti su uždegimais, dėl ko dažnai ir susergame.

6. DIDINA SOTUMO JAUSMĄ

Šis tyrimas padarė išvadą, kad protarpinis badavimas sumažina alkio jausmą ir didina sotumo jausmą.

7. GERINA METABOLIZMĄ

Mažesnis insulino kiekis ir padidėjęs norepinefrino (noradrenalino) kiekis pagerina metabolizmą it taip sudeginama dar daugiau kalorijų (*). 

8. GALI SUMAŽINTI ŠIRDIES LIGŲ RIZIKĄ.

Šis tyrimas stebėjo daugiau nei 26 tūkst. žmonių 16 metų ir buvo padaryta išvada, kad ribojantys savo valgymo langų tarpą gali gan stipriai sumažinti širdies ligų riziką.

9. MAŽINA BLOGĄJĮ CHOLESTEROLĮ

Šis tyrimas rodo itin palankius cholesterolio pokyčius badaujant. Tuo tarpu kitas tyrimas dar ir prideda, kad gali ne tik sumažinti blogąjį cholesterohį, bet ir padidinti gerąjį.

10. GALI PADĖTI TURINT ALZHAIMERIO, PARKINSONO IR HUNTINGTONO LIGAS

9 iš 10 tyrime dalyvavusių protarpinis badavimas sumažino Alzhaimerio simptomus. Tuo tarpu įvairūs tyrimai gavo pozityvias išvadas gyvūnų tyrimuose, kurie turėjo Parkinsono (*) ir Huntingtono (*) ligas.

11. GALI PADĖTI VĖŽIO PREVENCIJAI

Gyvūnų studijos nurodo, kad protarpinis badavimas gali padėti sumažinti vėžio riziką. Tyrimai su žmonėmis turi panašias išvadas, tačiau reikalinga tam daugiau tyrimų. (* * *).

Jeigu norite išbandyti protarpinį badavimą ir jo laikytis saugiai ir teisingai - skaitykite plačiau apie mūsų protarpinio badavimo programą.

Spauskite ant mygtuko žemiau:
Dalintis:

panašūs įrašai

Prenumeruokite patarimus ir gaukite 15% nuolaidą pirmam užsakymui

Pirkinių krepšelis
Krepšelis0
Jūsų krepšelis tuščias spauskite tęsti apsipirkimą įsigyti produktus
Tęsti Apsipirkimą
0