Protarpinis badavimas + Keto mityba: kodėl tai naudinga?

Šių dviejų mitybos kombinacijos pagalba kartu su žmona ne tik nebeturime antsvorio, bet ir toliau geriname savo sveikatą.

KAS YRA PROTARPINIS BADAVIMAS?

Tai mitybos principas, kai reguliariai derinami valgymo ir badavimo (nevalgymo) periodai, t.y. valgoma tik pasirinktu laiko tarpu dienoje.

KAS YRA KETO MITYBA?

Keto mityboje valgoma ±70% riebalų, ±25% baltymų ir ±5% angliavandenių. Suvartojant mažai angliavandenių organizmas energijai pradeda naudoti kūno riebalus, o ne gliukozę. Kartu tai sunormalizuoja cukraus kiekį kraujyje.

Dabar, kai bendrine prasme susipažinote su šiomis mitybomis – noriu papasakoti KODĖL yra naudinga jų laikytis kartu.

1. GERESNĖ PROTINĖ VEIKLA

Angliavandeniais kaip energija besiremianti mityba sukelia didelius gliukozės kiekio kraujyje svyravimus. O tai dažnu atveju yra galvos skausmo ir nuovargio priežastis.

Tuo tarpu laikantis riebalų kaip energijos pagrindu mitybos (tokia Keto mityba ir yra) – energijos ir cukraus lygiai išlieka stabilesni, dėl to ir protinė veikla yra geresnė.

O protarpinis badavimas, ypač nevalgymo periodais, užtikrina, kad organizmas negauna toksiškų medžiagų – todėl mąstyti yra lengviau. Papildomai, kai organizmas nenaudoja energijos maisto virškinimui – smegenys gali naudoti daugiau energijos.

2. GREITESNĖ IR SKLANDESNĖ KETOZĖ

Ketozė – tai natūrali metabolizmo būsena, kai organizmas energijai naudoja sukauptus riebalus (gaminasi ketonai), o ne gliukozę.

Protarpinis badavimas ir keto mityba padidina ketonų lygį organizme. Dėl to perėjimas prie ketozės yra greitesnis ir sklandesnis.

Pagal mokslinius tyrimusprotarpinis badavimas padeda organizmui pereiti į ketozę per 12-36 val. nevalgymo, o tuo tarpu ketozė tik su keto mityba pasiekiama per 3-7 dienas.

Jeigu norite išbandyti protarpinį badavimą ir/arba keto mitybą (ir tai daryti teisingai bei saugiai) - sužinokite plačiau apie mūsų programas:

3. EFEKTYVUS RIEBALŲ MAŽINIMAS

Protarpinis badavimas skatina termogenezę, dėl to organizmas pradeda naudoti užsispyrusias riebalų atsargas kūne.

Tuo tarpu keto mityba ne tik degina kūno riebalų atsargas, bet ir skatina greitesnį riebalų deginimo tempą organizme.

Pagal mokslinį tyrimą vyrai darantys 16 valandų nevalgymo tarpą sudegino 14% daugiau kūno riebalų, nei besimaitinantys įprastai.

4. CUKRAUS KIEKIO KRAUJYJE KONTROLĖ

Abi mitybos padeda norintiems išvengti prediabeto arba atsikratyti antrojo tipo cukrinio diabeto.

Vienas iš mokslinių tyrimų ištyrė, kad metus besilaikantys keto dietos ir turintys antrojo tipo diabetą sumažino glikozilinto hemoglobino (HbA1c) lygį, sumažino svorį ir nustojo vartoti kai kuriuos vaistus.

Kitas tyrimas nurodo, kad besilaikantys protarpinio badavimo ir turintys antrojo tipo diabetą sumažėjo insulino poreikis.

5. DIDESNIS SOTUMO JAUSMAS

Keto mityba ir protarpinis badavimas padeda jaustis sočiai, nes vyksta alkio hormonų (leptino ir grelino) pokyčiai

Abi mitybos taip pat skatina riebalų deginimą energijai, o tokiu būdu net ir nevalgant jūsų organizmas degina kūno riebalus – taip gaunama energija, o jūs jaučiatės sotūs.

Jeigu norite išbandyti protarpinį badavimą ir/arba keto mitybą (ir tai daryti teisingai bei saugiai) - sužinokite plačiau apie mūsų programas:

Dalintis:

panašūs įrašai

Prenumeruokite patarimus ir gaukite 15% nuolaidą pirmam užsakymui

Pirkinių krepšelis
Krepšelis0
Jūsų krepšelis tuščias spauskite tęsti apsipirkimą įsigyti produktus
Tęsti Apsipirkimą
0