Kodėl nekrenta svoris? 11 Priežasčių
Jeigu siekiate numesti svorio, tik pradėjus kilogramai dažniausiai krenta be itin didelių pastangų. Tačiau ilgainiui numesti svorį darosi vis sunkiau.
Dalinamės priežastimis kodėl nebenumetate svorio, kurios taip pat padės grįžti į svorio metimo kelionę.
1. Valgote per daug, neatpažįstate produktų kaloringumo
Tiesa ta, kad norint numesti svorį turite būti kalorijų deficite, t.y. sunaudoti daugiau kalorijų, nei jų suvartojate. Svorio tokiu atveju nebenumetate tuomet, kai neturite suvokimo, kiek jums kalorijų reikia, kiek daugmaž jūsų patiekalai sudaro kalorijų, kai valgote to nefiksuodami (iš noro patenkinti emociją, greitai užkandžiaujant, ragaujant) ir kai valgote greitai.
Tokiu atveju yra naudinga registruoti ko ir kiek suvalgote. Kalorijų skaičiuoti nėra būtina visą laiką, tačiau rekomenduojame į jas atkreipti dėmesį ir pabandyti jas registruoti bent trumpą laiką, kad suvoktumėte produktų kaloringumų skirtumus. Pavyzdžiui, 20 migdolų riešutų prilygsta sriubos lėkštutei.
2. Valgote per mažai baltymų
Daug baltymų turintis maistas padeda užtikrinti, kad išliekate sotūs ilgiau, išsaugo energijos paskirstyma ilgesniam laikotarpiui, bei turi įtaką apetitą reguliuojantiems hormonams.
Daugiausia baltymų turintis maistas yra žuvis, mėsa, pieno produktai, kiaušiniai, riešutai, pupelės.
3. Prasta miego kokybė
Miegant per mažai arba nekokybiškai yra sukeliamas organizmui stresas ir tuomet mūsų kūnai įjungia apsaugos funkciją, kuri nepaleidžia papildomų kilogramų.
Dėl to rekomenduojame miegoti 7-8 valandas, aklinai tamsiame ir žemos temperatūros kambaryje. Taip pat, kad miegas būtų kokybiškas reikalinga bent 3 valandas iki jo nebevalgyti ir negerti skysčių dideliais kiekiais. Kofeino turinčius produktus turėtumėte nustoti vartoti iki pietų.
4. Per didelis angliavandenių suvartojimas
Suvartojant per daug angliavandenių mūsų organizmas juos yra linkęs paversti į cukrų bei kūno riebalus. Dėl to rekomenduojama limituoti jų suvartojimą, o ypač antroje dienos pusėje. Daug angliavandenių turintis maistas yra bet kas, turintis daug cukraus, vaisiai, šakninės daržovės, grūdinės kilmės daržovės, bei kai kurios pupelės.
Jeigu tai galimai jūsų atvejis – rekomenduojame pabandyti mitybą, kai angliavandenių kiekis yra stipriai ribojamas, pavyzdžiui keto mitybą.
5. Geriate per mažai vandens
Didesnis vandens suvartojimas užtikrina kūno hidrataciją, o tai skatina metabolizmą, bei virškinimo procesą. Lygiai taip pat tinkamas vandens kiekis užtikrina, kad organizmas yra atsipalaidavęs ir linkęs atiduoti nereikalingus kilogramus.
Nėra nustatyto tikslaus kiekio, kiek reikėtų vandens išgerti, dažniausios rekomendacijos orientuojasi į 3-4 litrus vandens per dieną. Mes siūlome atkreipti dėmesį į kelis aspektus: jeigu jaučiatės, kad norite vandens – jūs jau pasiekiate dehidratacijos būseną, dėl to turėtumėte gerti vandens tiek, kad tokio jausmo net neturėtumėte, o antra – atkreipti dėmesį į šlapimo spalvą, kuri turėtų būti tik šiek tiek gelsva.
6. Alkoholio vartojimas
Vartojant alkoholį reikėtų žinoti, kad jis skatina apetitą, yra kaloringas. O kas svarbiausia, kai geriate alkoholio turinčius gėrimus – organizmas pradeda jį skaidyti, dėl to maisto virškinimas tampa sustabdytas. Be kita ko, alkoholiz dalinai nuodija organizmą, dėl ko kūnas pradeda patirti stresą ir svorį sulaiko.
7. Nekokybiško maisto vartojimas
Apdirbtas, keptas nekokybiškuose riebaluose, turintis daug cukraus, turintis nenatūralių ingredientų maistas ne tik nesuteikia maistingumo kiekio lyginant su suvartojamomis kalorijomis, bet ir žudo organizmo mikrobiomą.
Dėl to reikėtų rinktis kiek įmanoma natūralesnius, dar nepagamintus ir neapdirbtus maisto produktus ir maistą gamintis patiems.
8. Medicininės sveikatos problemos
Įvairios sveikatos problemos ir ligos gali apsunkinti svorio metimo procesą. Dėl šio atvejo rekomenduojame kreiptis į gydytojus.
9. Tokio pat maisto vartojimas
Organizmui reikalingi įvairios maistinės medžiagos, vitaminai ir mikro-makro elementai. Jeigu valgote patiekalus iš kelių tokių pat produktų – negaunate įvariovės ir svorio kritimas sustoja.
Dėl to rekomenduojame valgyti kiek įmanomą įvairesnį maistą ir išbandyti vis naujus maisto produktus.
10. Mažesnis svorio kiekis
Tiesa ta, kad žmonės sveriantys 100 kg gali numesti daugiau svorio, nei norintys sulieknėti ir sveriantys 80 kg. Taip yra todėl, kad skiriasi antsvorio kiekis, o tuo pačiu ir reikalingas suvartojamų kalorijų kiekis.
11. Organizmo pripratimas
Mūsų organizmai yra itin linkę prisitaikyti prie sąlygų, kurias jiems suteikiame. Todėl reikalinga mainyti mitybos įpročius. Jei per dieną nevalgydavote 16 valandų, grįžkite kelioms dienoms prie 8 valandų nevalgymo lango. Jei valgote mažai angliavandenių – kelias dienas suvalgykite jų daugiau.
Neperiodinis rotavimas tarp laiko kada valgote-nevalgote, maisto produktų, tikslių valandų kada valgote padės organizmui nepriprasti prie esamo rėžimo ir galėsite mėgautis toliau krentančiu svoriu.
Jeigu siekiate numesti svorio ir jums sunkiai sekasi – kviečiame pasidomėti mūsų siūlomomis programomis bei planais ir išsirinkti jums tinkamiausią.